Pytania i odpowiedzi


Czy kitesurfing jest trudnym sportem?

Zdecydowanie nie, świadcz o tym stale rosnącą ilość kitesurferów. Naszym zdaniem kite zaliczany jest do grupy, jednych z łatwiejszych sportów wodnych. Jedynym wymaganiem jest waga powyżej 40 kg, aby latawiec Cię nie porwał oraz podstawowa sprawność ruchowa i koordynacja, która przyda się na początkowym etapie szkolenia. Wbrew pozorom nie trzeba mieć siły kulturysty, aby ustać z latawcem. Cały ciąg latawca przenoszony jest przez trapez na całe ciało, a ręce zajmują się tylko sterowaniem i regulacją mocy.

kajt6
kajt1

Czy kitesurfing jest bezpiecznym sportem?

Pewnie, jak każdy, jeśli uprawiamy go z głową! Przede wszystkim naukę zostaw instruktorowi, nie zabieraj się za to sam – możesz zrobić sobie i innym krzywdę. Umiejętności, które nabędziesz podczas kursu Steeze Kite I+II+III, pozwolą na rekreacyjne uprawienie kitesurfingu. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, cały czas na kursie będzie przy Tobie instruktor. Dodatkowo latawce wyposażone są w system bezpieczeństwa, czyli nie jesteś na stałe przypięty dla latawca. W razie niebezpieczeństwa nauczymy Cię zrzucania tzw. zrywki, która „odcina” moc latawca. Będziemy Cię szkolić na mało uczęszczanych spotach, unikając stresujących kontaktów z innym kitesurferem – szczególnie podczas pierwszego zetknięcia z latawcem.

Po ilu godzinach „zostanę” kitesurferem?

To wszystko zależy od Ciebie, twoich umiejętności i warunków pogodowych. Mówi się, że kitesurferem można zostać w tydzień – owszem, ale to kwestia indywidulana. Szkolenie podzielone jest na etapy, które jednym przychodzą szybciej innym wolniej. Średnio po ok. 15 godzin szkoleń, które rozłożone, jest w czasie – co związane jest ze zmęczeniem kursanta – można spodziewać się efektu samodzielności na wodzie. Jeśli opanujesz ramowe elementy szybciej niż, jest to przewidziane – pozostałe wykupione godziny kursu, przeznaczymy na kolejne etapy.

kajt5
kajt3

Jaki kurs jest dla mnie odpowiedni i który wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem i zastanawiasz czy jest to sport dla Ciebie – zachęcamy do kursu IKO I. Na zajęciach nauczysz się podstaw, od teorii po sterowanie w wodzie dużym latawcem, ale jeszcze bez deski. Jeśli poczujesz, że to jest to i chcesz więcej to zapraszamy do zapisania się na kurs IKO II + III.

Co należy zabrać ze sobą na kurs kitesurfingowy?

strój kąpielowy lub kąpielówki,
ręcznik,
batoniki,
wode,
krem z filtrem UV,
okulary słoneczne, najlepiej paskiem mocującym,
ciepłe ubranie, po zejściu w wody bywa chłodno,
jeśli posiadacie własną piankę to zabierz ją ze sobą. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia jej na miejscu.

kajt2
kajt4

Kto może uczestniczyć w kursie?

W kitesurfingu nie ma limitów wiekowych, liczą się chęci. Jedyną barierą jest waga, która nie może być mniejsza niż 40 kg. Górna granica nie występuje, jeśli tylko chcesz pływać i posiadasz co najmniej przeciętną sprawność fizyczną. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy KITE PRZEDSZKOLE gdzie uczymy się podstaw poprzez zabawę z latawcem.

Masz pytania? Zadzwoń - udzielimy Ci natychmiastowej odpowiedzi!

+48 510 233 806

logo__0009_Ronix1
logo__0007_Liquid-Force-2
logo__0006_Hyperlite
logo__0005_DAKINE_LOGO
logo__0001_Mystic_logo
awpn
logo__0008_LOGO-wakeshop_pl
logo__0003_FISH
logo__0000_hydrosfera_logo
logo__0002_SZOK-10-16-(1)
logo__0004_logo1
kob
steeze_logo2_small

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore!

Skontaktuj się z nami!

+48 510 233 806

Dołącz do nas
Dane kontaktowe

STOWARZYSZENIE ”STEEZE GROUP”
ul. Worcella 29/9, 50-448 Wrocław

NIP 0000902620
KRS 8992899604